Які небезпеки таїть в собі проста водопровідна вода?

month1 22, 2016
Які небезпеки таїть в собі проста водопровідна вода?

Які небезпеки таїть в собі проста водопровідна вода?


Здоров'я людини залежить не тільки від якості їжі, що вживається, але і, звичайно, води. І хоча часом вона може не мати ні смаку, ні запаху, але навіть в такому випадку вода з-під крана рідко буває по-справжньому чистою. Що вже говорити про воду, про якостях якої красномовно свідчать її органолептичні властивості - тобто ті, що ми можемо визначити, навіть не звертаючись до лабораторії, а всього лише спробувавши або навіть понюхавши воду.

На жаль, через зношеність міського водопроводу, вода з-під крана часто не є цілком безпечною не тільки для використання в приготуванні їжі або пиття, але навіть для застосування в побуті. Що ж може загрожувати нашому доброму самопочуттю і здоров'ю?


Основні види забруднень води


Хлор та його сполуки традиційно використовується для того, щоб знезаразити воду від мікроорганізмів - це найбільш дешевий метод дезінфекції, з цієї причини і найбільш поширений. Крім того, що хлор значно впливає безпосередньо на смак і запах водопровідної води, він також здатний вступати в реакції з різними речовинами, які містяться на стінках водопроводу і утворювати небезпечні для нашого організму хлорорганічні сполуки. До їх складу можуть входити навіть формалін і формальдегід, які можуть викликати виникнення ракових захворювань навіть при вживанні в дуже малих дозах. Більш того, в процесі кип'ятінні води, обробленої хлором, в ній утворюється найнебезпечніший токсин - діоксин.

Віруси і бактерії вважаються потенційно небезпечним забрудненням у випадках, коли вода подається в будинок не з централізованої системи водопостачання або свердловини. Одні з бактерій негативно позначаються на смаку і запаху води, інші можуть бути небезпечніше, тому що здатні викликати інфекції шлунково-кишкового тракту і діарею. Надзвичайно небезпечно наявність в питній воді різних мікроорганізмів, зокрема бактерій, що відносяться до групи кишкових паличок і ентеровірусів, які вражають шлунково-кишкового тракту, а особливо вірусу гепатиту. Вони можуть потрапляти в водопровідну воду з міської каналізації, або розноситися стічними водами з сільськогосподарських полів, які удобрюють гноєм. Опади змивають добрива в водойми, де мікроорганізми починають активно розмножуватися. Щоб убезпечити воду від мікрофлори, її піддають хлоруванню. Але цей спосіб дезінфекції не є гарантовано безпечним. Існують групи бактерій, які не схильні до дії хлору.

Свинець у водопровідній воді неможливо визначити ні на запах, ні на смак. При цьому він негативно впливає на організм: поступово він накопичується в крові, м'язах, кістках, нирках і головному мозку, але вивести свинець з нашого організму не можна. Виявлено, що підвищений наявність свинцю в організмі впливає на вагу тіла, може викликати ураження головного мозку, затримку психічного розвитку та зниження інтелекту у дітей. Головним джерелом свинцю бувають труби з цього металу, а також сплави, які використовують при їх з'єднанні.

Фталати - так називаються хімічні сполуки, які використовують для надання виробам з пластмас потрібної форми (наприклад, для виробництва пластикових ємностей). При попаданні в організм, вони вражають ендокринну систему, яка відповідає за виробництво гормонів і регулювання всіх головних функцій і органів: репродуктивної функції, мислення, дихання і так далі. Порушення в ендокринній системі можуть викликати онкологічні захворювання, викидні і інші серйозні проблеми.

Пестициди - це загальна назва для ряду речовин, які застосовуються в аграрній сфері для знищення шкідників: як рослин, так і тварин. Серед них є відносно безпечні, але, тим не менше, всі пестициди токсичні, і кілька з них сприяють розвитку пухлин.


Ідеально чиста вода - панацея від хвороб


На думку фахівців Всесвітньої організації охорони здоров'я, більшу частину захворювань люди могли б залишити в минулому, вживаючи виключно чисту питну воду без шкідливих домішок. Але, на жаль, в більшості населених пунктів нашої країни воду з-під крана без попереднього очищення застосовувати просто небезпечно.
Незважаючи на те, що за поширеною думкою питна вода не повинна мати в складі сторонніх хімічних речовин, це не зовсім так. Адже не тільки перевищення норми, але і недостатній вміст у воді та їжі таких важливих мікроелементів, як йод, кальцій, калій, магній, фтор та інших негативно впливає на здоров'я. Так, дефіцит фтору призводить до карієсу, а нестача йоду - до хвороб щитовидної залози.Але про недостачу корисних мінеральних компонентів в нашій питній воді турбуватися дешевше, ніж про присутність в ній токсинів і небезпечних хімічних субстанцій. Незважаючи на те, що їх концентрація в водопровідній воді головним чином невисока, вони мають властивість накопичуватися в різних органах, і як наслідок, провокують виникнення багатьох поширених хвороб, навіть таких, як ракові пухлини.

Присутність хімічних домішок у воді переважно складно визначити без спеціальних засобів, які доступні тільки в лабораторіях. У побуті ми маємо можливість убезпечити себе від небезпечних речовин за допомогою побутових фільтрів очищення питної води.

Share

text_related

Вірити чи ні? Міфи про очищення води Вірити чи ні? Міфи про очищення води

"Усвідомлюючи проблему негативного впливу на організм забрудненої води, кожен, хто піклується про своє здоров'я, прагне очистити її будь-якими підручними способами. Які способи очищення відомі Вам? А ви впевнені в їх ефективності? Трохи док..."

Солодка газована вода або чиста вода? Солодка газована вода або чиста вода?

"З настанням тепла все частіше хочеться пити. Що найкраще втамовує спрагу? Звичайно, це чиста вода! На жаль - пити чисту воду для багатьох не увійшло в звичку, і заміну їй знаходять в газованих солодких напоях. Але, команда  Аквакут заклика..."

Шкода від  хлору Шкода від хлору

"Що ви знаєте про хлор? Тільки те, що їм дезінфікують проточну воду, воду в басейнах, і використовують для дезінфекції різних поверхонь? А ви знаєте, до чого може привести надлишок хлору в організмі? Його наслідками можуть стати: Підвищення тиску..."

text_reviews
entry_rating entry_bad entry_good